Alman Devi Volkswagen, Çin’de Elektrikli Araç Üretiyor!

Alman Devi Volkswagen, Çin’de Elektrikli Araç Üretiyor!

Alman devi otomobil firması Volkswagen, Çin’de elektrikli araç geliştirmek ve üretmek için 2025 yılına kadar 11,8 milyar dolar harcayacak.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen Group Çin’de elektrikli ve hibrit araç üretmek için 2025 yılına kadar 10 milyar euro (11.8 milyar dolar) harcamayı planlıyor.

“25 YENİ MODEL SATIŞA SUNULACAK”

Çin, ülkede faaliyet gösteren araç üreticileri için NEV adı verilen yeni nesil elektrikli araçların üretimi için 2019’a kadar ulaşılması gereken kesin üretim kotaları belirledi. Otomobil üreticileri kotaları karşılayabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Şirketin Çin’deki biriminin başında bulunan Jochem Heizmann’ın Reuters’a verdiği bilgiye göre bünyesinde VW ve Audi markalarını bulunduran Volkswagen AG gelecek 2-3 yıl içinde 15 NEV araç modelinin satışına başlayacak. 2025 yılından sonra 25 yeni model daha satışa sunulacak.

SATIŞ RAKAMINI YAKALAYAMAYAN ÜRETİCİLER PARA ÖDÜYOR

Heizmann, Volkswagen Group’un şirketlerinin ve Çin’deki ortaklıklarının belirlenen kotadaki yeni enerjili araç satış rakamlarını yakalayacaklarına inandığını belirtti.
Çin’de asgari satış rakamlarını yakalayamayan üreticilerin eksik kaldıkları rakamlar için para ödemesi gerekiyor.
Volkswagen şu anda Çin’de yaklaşık 10 farklı NEV modelinin satışını yapıyor. Ancak araçların hiçbirini Çin’de üretmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir